Jaki jest koszt przeprowadzenia badania psychologicznego?

Dodano: 2021-01-28

Niektóre zawody wymagają określonej sprawności psychofizycznej. W takiej sytuacji niezbędne jest wykonanie badania psychologicznego. Zwykle pracownicy wykonują je na koszt pracodawcy, zgodnie z art. 229 par. 6 Kodeksu pracy.

Art. 229. KP Wstępne, okresowe i kontrolne badania lekarskie:

Badania psychologiczne – dla kogo są potrzebne?

Badania psychologiczne muszą wykonać:

Czemu służą badania psychologiczne?

Badania psychologiczne określają:

Ile kosztuje badanie psychologiczne?

Cena badania psychologicznego zależna jest od jego rodzaju. Jest też ustalana indywidualnie, gdyż przy większej ilości osób możliwe są korzystne rabaty. Ceny zaczynają się już od 30 zł – w przypadku badania widzenia zmierzchowego. Badanie operatorów sprzętu lub osób pracujących na wysokości to koszt około 60 zł. Badania dla kierowców to koszt od 80 do 150 zł. Natomiast koszt samej konsultacji psychologicznej to 80 zł. 200 zł będą musiały zapłacić osoby ubiegające się o pozwolenie na broń.

Jak przygotować się do badania psychologicznego?

Wskazane jest, żeby nie spożywać alkoholu lub innych używek przynajmniej jeden dzień przed badaniem. Ważne jest też, by być na nich zrelaksowanym i wypoczętym. Przykładowo po nieprzespanej nocy nasza zdolność koncentracji czy spostrzegawczość są przytępione, a to nie wpłynie dobrze na wynik testu. Na badanie należy ze sobą wziąć dowód osobisty, skierowanie do przeprowadzenia badań, jeśli zostało wystawione, oraz prawo jazdy. Samo badanie trwa od 30 minut do 2,5 godziny – w zależności od jego rodzaju.