Jak przygotować się do badania psychologicznego?

Dodano: 2020-12-18

Odbycie badań psychologicznych jest koniecznością do wykonywania niektórych zawodów. Jak odpowiednio przygotować się takiego testu? Sprawdźcie!

Kiedy trzeba przejść badanie psychologiczne?

Badania psychologiczne pozwalają sprawdzić, czy dana osoba spełnia oczekiwane wymagania, aby móc wykonywać określony zawód. Podczas takich testów ustala się zdolności poznawcze pacjenta, typ jego osobowości, dojrzałość, reakcję na stres, a także, jeśli jest to potrzebne, sprawność psychomotoryczną. Każda profesja wymaga od pracownika nieco innych predyspozycji, w związku z czym badania, jakie przeprowadzamy w naszym punkcie, są dopasowane dokładnie do potrzeb konkretnego pacjenta.

Obowiązkowej badania psychologiczne muszą wykonać m.in.:

O czym pamiętać przed badaniem?

Przed przystąpieniem do badania psychologicznego warto dobrze się wyspać i wypocząć. Niewskazane jest przyjmowanie środków psychoaktywnych oraz spożywanie alkoholu co najmniej na 24 godziny przed przyjściem do poradni. Może to wpłynąć na wyniki badań i dać ich nieadekwatny wynik. Zazwyczaj w takich wypadkach rekomenduje się powtórzyć całą analizę, co wiąże się z dodatkowymi kosztami, których zapewne każdy z Was wolałby uniknąć.

Na badanie psychologiczne wystarczy wziąć ze sobą aktualny dowód osobisty oraz stosowne skierowanie. W przypadku kierowców potrzebne jest także prawo jazdy, natomiast pacjenci z wadą wzroku koniecznie powinni założyć okulary lub soczewki kontaktowe.

Nie ma potrzeby specjalnego przygotowywania się ani podejmowania żadnych dodatkowych kroków. Badanie ma przeanalizować Wasze codzienne zachowanie w typowych sytuacjach, zatem kluczowa jest naturalność i szczerość.

Jeśli potrzebujecie wykonać specjalistyczne badanie psychologiczne, aby uzyskać zgodę na wykonywanie określonego zawodu, zapraszamy serdecznie do kontaktu z naszą poradnią. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i zaproponujemy dogodny termin spotkania.